Предприемачът Христо Попов: Правенето на пари трябва да стане приоритет за българите

Липсата на морал пречи на българите да правят пари, сподели предприемачът Христо Попов, откривайки среща между бизнеса и науката, организирана от списание „Българска Наука“ и сдружение „Форум Наука“. Според него българите имат краткосрочно и агресивно мислене към бизнеса като мислят, че за да спечели някой, друг трябва да загуби.

Христо Попов е завършил Международни икономически отношения в УНСС и МВА в Кеймбридж. Използвайки международния си опит и знания предприемачът достига до извода, че първият приоритет на обществото ни трябва да бъде правенето на пари, за да може всички да си плащаме данъците. На второ място Попов поставя темата за морала в бизнеса. Предприемачът припомни, че единствено бизнесите, които генерират печалба, помагат на обществото. В този смисъл според него трябва да се подкрепи всеки млад човек, който наема хора и прави бизнес.

Образованието, което е длъжник на всеки един от нас, трябва да се промени в посока да ни подготвя за живота и да ни даде умения за работата, която вършим и за почти всяка житейска ситуация. Предприемачът е убеден, че образованието не ни учи в това море от информация да намерим знанието, което ни трябва и да го използваме правилно. 

Самочувствието е първото нещо за един успешен бизнес, завърши лекцията си Христо Попов.  За пример той посочи основателят на Сони Акио Морита, който е започнал като техник на телевизори. В гаража си е написал бележка, че неговата мечта е да промени визията на електрониката в света. „Мечтата е първата стъпка и колкото е по-голяма тя, е по-добре. Трябва да имаш самочувствие, за да си повярваш, че ти си човекът, който ще реализира тази мечта“, обобщи предприемачът Христо Попов.

Христо Попов е български „сериен“ предприемач с богат опит на международния и българския пазар. Основава 12 компании в сферата на търговията, бързо оборотните стоки, недвижимите имоти, интернет търговията и др. Сред тях са магазините „Фамилия“, соковете 100% Think Fresh и др. 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *