Остава по малко от месец до края на Intel® Challenge Europe 2011

След старта на Intel® Challenge Europe 2011 през март студентите имат по-малко от месец да участват в състезанието, тъй като крайният срок за подаване на кандидатури наближава, напомниха организаторите от Intel. Предложенията за бизнес план във вид на резюме с обем от 1 до 3 страници трябва да бъдат изпратени до 8 май 2011 г., неделя, чрез http://www.intelchallenge.eu/participate/.

Състезанието Intel Challenge Europe е конкурс за бизнес планове, изготвени от студенти, и се организира в сътрудничество с образователни институции и предприемачески организации от цяла Европа. Целта на конкурса е да изгради следващото поколение предприемачи, което да попълни общността на новаторите, като стимулира интереса и разработването на технологични проекти с голям бизнес и търговски потенциал. Чрез усъвършенстване на технологичното предприемачество Intel Challenge Europe може да подкрепя проекти, които създават продуктови вериги с добавена стойност, заетост и стимулиран от иновациите икономически растеж.

Кандидатурите от първия кръг на състезанието ще бъдат оценени в два кръга за кандидатстване с бизнес план и презентации и ще завърши с регионален финал на живо, който ще се състои в Сопот, Полша, от 26 до 28 септември 2011 г. По време на регионалния финал ще бъдат избрани по два отбора от Западна и Източна Европа. Финалът на състезанието Intel Challenge Europe ще бъде проведен едновременно с форума European New Ideas Forum. Форумът е събитие за дискусии между бизнес общностите от Европейския съюз с цел търсене и насърчаване на нови решения за неотложни икономически и цивилизационни въпроси, които стоят пред Европа и света.
Четиримата победители от регионалния финал ще получат покана за участие в състезанието Intel® Global Challenge @ UC Berkeley през ноември тази година. Участниците ще се състезават за награден фонд от 100,000 долара и ще имат възможност по време на цялото състезание да получат ценни съвети и насоки от лидери от предприемаческите общности в Европа и Силициевата долина.
“Някои от най-добрите идеи за иновации идват от креативни млади умове. Помагайки на студентите да развият тези идеи и да ги превърнат в реална бизнес стойност, те ще имат възможността да повлияят положително върху обществото. Идеите на младото поколение ще доведат до създаването на нови бизнеси, които ще отворят нови работни места, ще стимулират икономическия растеж и ще повишат стандарта на живот,“ каза Кристиян Моралес, вицепрезидент и генерален директор, Европа, Близкия изток и Африка, Intel Corporation.
Предложените бизнес планове трябва да бъдат развити на базата на ново технологично изобретение, да демонстрират пазарна необходимост от подобно изобретение и в идеалния случай – за глобално търсене. Те трябва да бъдат насочени към развитието на технологии, които могат да включват, но да не бъдат ограничени само до областите на безжичните компютърни технологии, цифровизация на дома, предприемачески и потребителски софтуер, енергетика, нанотехнологии, полупроводници, дигитално здравеопазване и биотехнологии. Новото предприятие не трябва да е получавало финансиране от venture капитал и може да има инвестиции в размер само до 250,000 долара. За повече информация за изискванията за участие – http://www.intelchallenge.eu/howtowin/
Кандидатурите ще бъдат оценявани във всяка страна от жури, което включва висококвалифицирани в различни области членове, сред които специалисти от академичните среди, сферите на рисковия капитал и инвестициите, предприемачество и технологиите. За да бъдат успешни, кандидатурите трябва, наред с други неща, да съдържат технологични иновации с реална стойност, да обхващат потенциално интересен пазар, да притежават солиден бизнес план, както и да бъдат представени ясно и точно.
Състезанието Intel Business Plan за студенти беше основано в Източна Европа през 2004 г. и днес в него могат да участват студенти от цяла Европа, Турция, и Израел.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *