Как да стартираме бизнес възможно най-евтино?

Създаването на собствен бизнес и неговото добро управление винаги е изглеждало като мерило за личен и професионален успех. Всеки би искал това да се случи възможно най-лесно и евтино, независимо дали вече е събрал минимален капитал или ще използва пари назаем за целта. Но как да стане това?

Имаше много градски легенди за започване на бизнес в дните на интернет балона от края на 90-те години. Тогава предприемачите сякаш можеха да напишат бизнес план на салфетка и инвеститорите да им дадат 1 млн. долара, за да стартират. Повече от десетилетие по-късно предприемачите се хвалят с това колко малко пари са необходими, за да започнат бизнеса си.

Ерик Райъс, в книгата си The Lean StartUp, дори на практика създаде ново поколение предприемачи.Изследване на Wells Fargo сочи, че средният собственик на малък бизнес е започнал своето дружество с около 10 000 долара. Тази сума може да бъде далеч по-малка, ако предприемачът започне да се занимава с услуги. Опитът показва, че всъщност, имайки твърде много пари при стартирането на бизнеса, това може да бъде разточително. И може да доведе до мързеливи и в крайна сметка глупави бизнес решения.

Започването на бизнес не е необходимо да струва много пари. Бъдете евтини, тъй като повечето от тези пари обикновено идват от спестяванията ви. Ето 3 съвета за започване на бизнес за по-малко пари.

Харчете по-малко, като създадете лого и уебсайт. Използвайте безплатен или евтин софтуер за вашия уеб сайт и бизнес. Доверете се WordPress като евтина платформа на уебсайтове. Има хиляди шаблони за персонализиране на сайта за конкретна бизнес марка. Използвайте безплатен продукт, наречен Highrise, като система за управление на връзките с клиенти. Google Drive може да се използва за съвместна работа с офис документи.

Работете и наемайте служители на свободна практика. Никога не наемайте офис пространство, освен ако бизнесът не трябва да има присъствие на пазара. Наемайте работници на свободна практика, така че приходите от фирмените разходи да се намалят.

Най-важното е, че предприемачите трябва да спрат да търсят приятели или инвеститори, за да финансират бизнеса си. Това може да стане „старият начин на мода“ чрез намиране на клиенти. Няма по-добро финансиране за даден бизнес от плащането на клиентите.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *