Експерти ще обучават български ИТ компании как да кандидатстват по Проект FRACTALS

Българската асоциация на софтуерните компании организира информационен ден по Проект FRACTALS (Future Internet Enabled Agricultural Applications), който ще се състои от 9:00 до 12:30 ч., на 11 декември 2014 г., в хотел „Арена Ди Сердика“ (ул. „Будапеща“ № 2). 

В рамките на събитието ще бъдат представени изискванията на Програма FIWARE ACCELERATOR, Поканата за набиране на проектни предложения по Проект FRACTALS (която предстои да бъде публикувана на 30 ноември 2014 г.) и информация за Проект Fispace. Освен това ще бъдат дадени насоки как да се изготвят успешни проекто-предложения. Предвидена е едночасова сесия за въпроси и отговори. Лектори в информационния ден ще бъдат представители на организации-партньори по проекта – Университета в Нови Сад – Biosense Center (Сърбия), ИКТ клъстер Войводина (Сърбия) и ATOS (Испания). Участието в Информационния ден е безплатно, но изисква предварителна регистрация на: http://fractalssofia.eventbrite.com. Събитието ще се проведе на английски език.

Проектът FRACTALS е един от 16-те акселератора, финансирани по Програма FIWARE ACCELERATOR (Future Internet Accelerator Programme) на Европейската Комисия, с бюджет от 80 млн. евро. Проектът FRACTALS ще администрира отпускането на безвъзмездна финансова помощ в размер на 5.52 милиона евро за иновативни ИТ компании. Той ще подкрепи малки и средни предприятия, стартиращи иновативни компании и предприемачи – физически лица, разработващи софтуерни приложения в областта на селското стопанство, базирани на платформата „Интернет на бъдещето“. Обявата за набиране на проектни предложения ще бъде публикувана в края на месец ноември 2014 г., а срокът за кандидатстване ще бъде до 28 февруари 2015 година.

Партньорите по проекта са 9 организации от 6 страни: Фонд за развитие на автономна провинция Войводина (Сърбия) – координатор по Проекта, Университета в Нови Сад – Biosense Center (Сърбия), ИКТ клъстер Войводина (Сърбия), ATOS (Испания), Атински национален университет (Гърция), DLO (Холандия), Асоциацията на ИКТ компаниите в Северна Гърция (Гърция), Асоциацията на софтуерните индустриалци YASAD (Турция) и Българска асоциация на софтуерните компании – БАСКОМ (България).

Българската асоциация на софтуерните компании – БАСКОМ – е създадена през 2001 г. Асоциацията е колективен представител на повече от 60 софтуерни фирми – пълноправни членове, и над 100 асоциирани членове, сред които висши учебни заведения, фондации, фондове за рисков капитал и др. Софтуерната индустрия е сред малкото български индустрии с висока добавена стойност и конурентоспособност в световен мащаб, осигуряваща изключителни възможности за професионална реализация и развитие на хората, работещи в нея. Основните цели на БАСКОМ са да популяризира българската софтуерна индустрия, да развива професионализма и конкурентостта на сектора, да работи за подобряване на образователната система и да участва активно в изграждане и осъществяване на политики за ефективни ИТ инвестиции в полза на цялото общество.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *